Začínal umývaním riadu, dnes patrí medzi elitu

Navyše vám prinášame aj príbehy ďalších dvoch zamestnanov, ktorí dnes patria do rodiny EDO-KIN.

Majitelia EDO-KIN si zakladajú na kvalite, nie na kvantite. Na vedúce pozície nezvyknú robiť výberové konania, radšej svojich vlastných zamestnancov nechajú prejsť rôznymi pozíciami, aby potom vedeli svoju úlohu plniť čo najlepšie. Uprednostňujú si ich vychovať, aby zdieľali spoločnú víziu a vedeli, čo práca na jednotlivých postoch obnáša.

Predstavujeme ti troch zamestnancov našich pobočiek, ktorí sa za roky u nás vypracovali a stali sa neoddeliteľnou súčasťou rodiny EDO-KIN. Momentálne sa chystajú v EDO-KINe veľké veci a expanzia, takže aj veľa príležitostí pre mladých, aktívnych a ctižiadostivých ľudí. Zoznám sa s troma spokojnými zamestnancami, ktorí sa s tebou podelia o svoje dojmy z pôsobenia v EDO-KINe.

Simona je s EDO-KINom od samého začiatku. Od čašníčky sa vypracovala za 3 roky na prevádzkovú manažérku a cíti sa v práci ako doma.

Aké boli tvoje začiatky v EDO-KINe?

Na moje začiatky rada spomínam. Keď som hľadala prácu, posledné čo som chcela, bolo robiť čašníčku a vidíte, nakoniec som sa predsa k tomu dostala a vydržala som ju robiť 3 roky a musím sa priznať, že spočiatku mi to nešlo moc „od ruky“ :). Keď som začala pracovať pre EDO-KIN, mala som 20 rokov, o sushi som mala minimum informácií a už absolútne som neovládala žiadne „sushi frázy“. Ja, spolu s našim sushi chefom Adamom, sme s chlapcami od samého začiatku EDO-KINu, takže som sa učila počas rozbehu firmy. Adam neveril, koľko otázok mu viem za deň položiť. Prvý deň otvorenia prevádzky v Cubicone sme mali otvárať večer o 18tej. O 16:30 som ešte upratovala bar, prach po robotníkoch a nikto by neveril, že za hodinu a pol otvoríme...

Kde si teraz? Čo ti roky v EDO-KINe dali?

Teraz hájim záujmy firmy viac, ako kedykoľvek predtým. Som v úzkom a dennodennom kontakte so všetkými zamestnancami. Ako prevádzková manažérka, riešim denný chod prevádzok a mám na zodpovednosť zamestnancov, najmä čašníkov. Podieľam sa pravidelne na poradách s našimi majiteľmi a spoločne riešime všetky veci, ktoré sú potrebné. Od zmien, cez problémy, po organizovanie team buildingu. Roky, ktoré patrím do EDO-KIN teamu, mi dali jednoznačne veľmi veľa informácií, skúseností a lepší rozhľad v tom, čo robím.

Páči sa ti práca a atmosféra? Máš priestor na sebarealizáciu?

Určite áno. Pracovať s príjemnými ľuďmi a pre firmu, ktorá mi je srdcu blízka je pre mňa najdôležitejšie. Roky mám okolo seba ľudí, s ktorými pracujem, mám ich rada a vážim si ich.

EDO-KIN preferuje, aby na vyššie pozície postupovali ľudia, ktorí pre EDO-KIN už pracujú a poznajú ho. Tým chcem povedať, že na sebarealizáciu má u nás priestor každý.


Pred 4 rokmi umýval riad, teraz patrí medzi elitu na Slovenskej sushi scéne a dostal už viacero zaujímavých pracovných ponúk aj zo zahraničia. Zoznám sa so sushi majstrom Tomášom.

Ahoj, aké boli tvoje začiatky v EDO-KINe?

Začínal som približne pred tri a pol rokom. Ako mladý človek som si ťažko hľadal dobrú prácu a za krátke obdobie som ich vystriedal veľmi veľa. Vtedajšia situácia si vyžadovala aspoň nejakú tú brigádu. Vôbec som nevedel, do čoho idem. O sushi, ázijskej kuchyni a celkovo o gastronómii som nemal páru, no povedal som si, že umývať riady by som mohol zvládnuť. Osobne si myslím, že človek by sa nemal báť žiadnej práce.

Každopádne EDO-KIN si zakladá na čistote a poriadku, takže prostredie bolo od začiatku príjemné, čisté a kolektív mi vyhovoval. Boli to mladí, priateľskí ľudia a to, akí boli kreatívni bolo pre mňa fascinujúce a inšpiratívne. Na základe toho som sa rozhodol hlbšie dostať do tajomstiev kuchyne a celkovo EDO-KINu.

Kde si teraz? Čo ti roky v EDO-KINE dali?

Pomerne v krátkom čase som si prešiel všetkými pozíciami v EDO-KINe. Základ bol umývanie riadu a postupne cez pomocného kuchára som sa prebojoval na pozíciu kuchára a momentálne je moja funkcia sushi majster. Venujem sa príprave sushi v našich troch prevádzkach, čo je v podstate najväčší obraz firmy. Prebojovať sa na túto pozíciu nebolo ľahké a vyžadovalo veľa trpezlivosti, úsilia a tvrdej driny, no nakoniec som sa na vytúženú pozíciu dostal.

Stojím si za tým, že všetko sa dá zvládnuť, len človek musí chcieť, vzdelávať sa, makať na sebe. Preto ak môžem odporučiť mladým ľuďom...nebojte sa práce. Snažte sa, aj keď nezačnete na dobrej pozícii. Vždy myslite na to, že príde šanca a vy ju musíte prijať, byť trpezlivý, doslova si vydrieť funkciu, na ktorej chcete pôsobiť a nakoniec vám to prinesie úspech a prácu, v ktorej budete výborní, spokojní a vážení.

Páči sa ti práca a atmosféra? Máš priestor na sebarealizáciu?

Samozrejme, zbožňujem môj job! Pripravovať sushi v špičkovej kvalite je práca neobmedzených možností, dá sa z časti prirovnať k umeniu a EDO-KIN má vytvorené podmienky tak, aby každý zamestnanec bol spokojný, tým pádom atmosféra a celkový priebeh je super. Dal neskutočne veľa skúsenosti a možnosť byť dôležitou súčasťou firmy, ku ktorej mám vybudovaný aj hlboký osobný vzťah a veľa perfektných priateľov a kolegov. Som spokojný. :-)

Keď sa dostanem k sebarealizácii, tak ten priestor tu mám, čo ma teší a myslím si, že to je základ kvalitného zamestnania. Ešte sa vrátim k atmosfére...je fakt vynikajúca, pretože všetci spolupracujeme, pomáhame si a jasné, že sa aj zabavíme. To je veľký základ v kolektíve, aj preto prikladám veľké plus svojím kolegom a nadriadeným, ktorých úprimne oceňujem.


Roman sa z radového kuchára za 3 roky v EDO-KINe vypracoval na kreatívneho executive chefa pre 3 prevádzky.

Ahoj, aké boli tvoje začiatky v EDO-KINe?

Pre EDO-KIN Group som začal robiť približne pred troma rokmi ako radový kuchár. Začiatky boli pre mňa náročné, musel som zamakať a dostať sa do toho. Chvíľu mi trvalo, kým som sa zorientoval v ázijskej kuchyni, no postupne som jej prišiel na chuť. Hlavne bolo ťažké naučiť sa všetky tie japonské názvy jedál a osvojiť si nové chute surovín, naučiť sa ich správne kombinovať a tvoriť hotové jedlá. No podarilo sa mi to a teraz je to pre mňa skôr hobby.

Kde si teraz? Čo ti roky v EDO-KINe dali?

Momentálne pracujem ako executive chef pre tri prevádzky. Mám na starosti kvalitu teplej kuchyne a manažujem okolo štrnásť kuchárov. Práca pre EDO-KIN ma posunula v mojej profesii a veľa ma naučila. Je dôležité byť motivovaný a neustále sa chcieť učiť nové veci. Spokojní zákazníci sú moja vizitka. Máme tu veľa dobrých kuchárov, ktorí sa tiež chcú stále posúvať ďalej a v EDO-KINe majú patričný priestor.

Si spokojný s atmosférou v práci? Máš priestor na sebarealizáciu?

Atmosféra na prevádzkach je priateľská a pohodová, pracuje sa mi dobre. Priestor na sebarealizáciu máme všetci dostatočný, od čašníkov až po sushi majstrov. Snažím sa vytvárať jedlá tak, aby zákazníci dostali niečo viac ako v bežných ázijských reštauráciách, a aby sa k nám radi vracali.