Chalani z EDOKIN: Nikto nemôže čakať, že sa mu za rok začne v gastre dariť

EDOKIN sa od svojho vzniku vypracoval na úspešný sushi bar. Porozprávali sme sa so zakladateľmi Michalom Šramkom a Karolom Gálikom o tom, ako vyzeralo budovanie sushi baru a čo je kľúčom úspechu v Slovenskom gastrobiznise.

My nepoznáme strach (smiech). Samozrejme sme mali obavy, boli sme nováčikovia a všetko hralo ako keby proti nám. My sme však verili, že to vieme spraviť lepšie ako to tu fungovalo dovtedy. Slováci majú takú zvláštnu vlastnosť všetkého sa báť. Zbytočne veľa rozmýšľajú. Niekedy je potrebné zdravo zariskovať.

Tým, že som prišiel z gastra, sme ako-také základy samozrejme mali, len všetky veci okolo sa človek musí postupne naučiť. Jedna vec je viesť kuchyňu a druhá riadiť firmu.

Žijeme predsa len raz. Netreba sa opúšťať a prechádzať životom ako bludný Holanďan. Nikdy to nie je bezbolestné. Aj v EDOKIN-e boli chvíle, kedy sme si museli požicať peniaze na to, aby sme mali vôbec na nákup tovaru. Vtedy sme to vnímali ako strašnú hanbu, no dnes sa na to pozerám úplne inak. Jednoducho to patrí k tomu.

Celý rozhovor nájdete tu.